Evaporatif Soğutma Peteği

  • Dipaz evaporatif soğutucu petekler

    Evaporatif soğutma denince en verimli ve en ekonomik soğutmayı optimize eden ürün Dipaz evaporatif soğutma petekleri akla gelir. Dipaz soğutucu peteklerin hammaddesi özel tür bir kağıttır. Kağıdın özelliği saf selülozdan oluşması ve kendine özel reçetelerle üzerine emdirilmiş reçine ve dalgalı oluklarının ters açılarla bir birlerine temas ettiği noktalardan sudan etkilenmeyen yapıştırıcı ile yapıştırılmış olması sayesinde yırtılma, kopma ve ıslanmasına rağmen rijit yapısını yitirmemesidir. Peteğin su emiciliği azami seviyededir. Hava ile suyu maksimum seviyede birbirine temas ettirir. İçinden geçen havaya yarattığı karşı direnç nispi değerlerdedir. Karşı direncin fan üzerinde etkisi çok önemlidir. Çünkü sistemde kullanılan fanın debisi yüksek olabilir, fakat statik basıncı düşükse ileteceği hava debisi de kolay bir şekilde azalabilir.

    Devamını Gör

Ürün Özellikleri

Teknik değerler ve ebatlar:

Dipaz evaporatif soğutma petekleri dünya standardında en çok talep gören ölçülerde üretilmektedir. Petek panel genişliği standart maksimum 600 mm, yükseklik ve kalınlığı değişkendir. Petek panelleri yan yana getirilmek suretiyle 600 mm ve katları halinde istenilen boyutlarda gruplar halinde kullanılabilmektedir. Standart petek gözenek genişliği (hadve yüksekliği) 7 mm ve dalgalı olukları her iki yönde yere 45°, birbirlerine ise 90° açılı olup, en az karşı basınç ile yüksek verim ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır Su dağıtım petekleri adından da anlaşıldığı gibi suyun petek yüzeye daha homojen yayılmasını sağlayan horizontal kullanılan peteklerdir. Bu sayede düzenli ve eşit ıslanma sağlanmaktadır.

Dipaz Evaporatif Soğutucu Petekler

En (mm)

Yükseklik (mm)

Kalınlık (mm)

 

 

600

500

 

100

150

200

300

750

1000

1200

1500

2000

Teknik değişiklik hakkımız saklıdır.

Su dağıtım peteği

Dipaz Su Dağıtım Petekleri

En (mm)

Yükseklik (mm)

Kalınlık (mm)

 

 

1000

 

30

 

 

100

150

200

300

 

50

 

 

Değişik ölçülerde, oluk açılarıyla ve hadve yüksekliğinde soğutucu petek imalatımız mümkün olup, talep halinde fabrikamızla temasa geçiniz.