Hakkımızda

1973 yılında kurulan Dipaz Makine ısıtma-soğutma ve havalandırma sektöründe müşterilerinin yaşam ve imalat kalitelerini arttıracak ürünleriyle hizmet vermektedir. Firmamız, uygulanan satış sonrası takip stratejisiyle müşterilerini asla yalnız bırakmamayı hedeflemektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana Isımak seyyar sıcak hava cihazlarıyla sektörün öncü firmalarından biri olan Dipaz, gelişen ekonomik şartlar ve dünya konjonktöründe değişim gösteren enerji politikaları çerçevesinde alternatif enerji kaynakları ile çalışan; elektrikli, LPG ve doğal gazlı hermetik atmosferik brülörlü hava ısıtıcılarının imalatını da gerçekleştirerek Isımak ürün ailesine yeni modeller katmıştır. Firmamız Isımak markalı ürünlerin tek üreticisi olarak inovatif yaklaşımlarla ürün modellerini geliştirme faaliyetleri içerisindedir.

Dipaz, Isımak marka sıcak hava cihazlarının imalatının yanı sıra, sabit tip hava kanalı bağlantılı sıvı ve gaz yakıtla çalışan değişik model ve kapasitelerde  Dipaz  ve Termobil marka sıcak hava cihazları, ısıtma-soğutma ve havalandırma santralleri, evaporatif soğutucular, evaporatif soğutma peteği, Spray Master marka nozullu nemlendirme sistemleri,  rotorlu kurutuculu nem alma cihazları, tekerlek tipi (rotatif) ısı geri kazanım cihazları ve karbon salınımını en aza indirgeyen rekuperatif yakıcılar, çeşitli türden endüstriyel ve tarımsal ürün kurutma tesisleri de imal etmektedir. Bu ürünlerin yanı sıra Dipaz, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre imalatçı olma avantajını kullanarak ürünlerinde farklı projelendirmeleri gerçekleştirecek tecrübe ve donanıma sahiptir.

Dipaz, müşterilerinin ihtiyacına uygun kaliteli ürünleri bu güne kadar Orta Doğu’dan Avrupa’ya ve Orta Asya’dan Balkanlar'a 32 farklı ülkeye başarılı bir şekilde ihraç etmiştir; Afganistan,  Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Etiyopya, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Libya, Makedonya, Özbekistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Japonya ihracat yapılan başlıca ülkelerdir.

Firmamızın bugün geldiği nokta, yürütülen Ar-Ge çalışmaları, aldığımız Faydalı Model Patentimiz, Tasarım Tescilleri, TSE onaylı kalite belgelerimiz, EAC belgemiz, Kiwa kuruluşu tarafından denetlenip verilen ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi belgemiz, onaylanmış kuruluş tarafından tescil edilmiş CE işaretlemeleri ürün ve hizmet kalitesi anlayışımızı ve yeni ürün geliştirmeye verdiğimiz önemin yanı sıra ciddiyet ve saygınlığını gösterirken, faaliyetlerimizin de kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Yapılan tüm çalışmaların, elde edilen deneyimlerin ancak sistemli bir düzen içerisinde kaliteli bir ürüne dönüşebileceğine, işletme ve imalat kültürümüzün bu şekilde gelecek nesillere aktarılabileceğine inanmaktayız.